Press

Nové Volvo XC90 získalo v testech Euro NCAP nejvyšší, pětihvězdičkové hodnocení

 • Nové Volvo XC90 získalo při testech Euro NCAP 2015 pět hvězdiček, přičemž dosáhlo maximálního hodnocení v kategorii asistenčních systémů. Volvo XC90, které je standardně vybaveno technologií City Safety, se bez ohledu na výrobce stalo prvním vozem, jemuž se při testech zaměřených na prověření funkce automatického nouzového brzdění v případě, kdy hrozí v městském nebo mimoměstském prostředí náraz do jiného vozidla (AEB City & AEB Interurban), podařilo získat maximální počet bodů.

  „Jedná se o další důkaz toho, že automobilka Volvo vyrábí jedny z nejbezpečnějších vozů na světě.
  V kategorii bezpečnostních asistenčních systémů jsme zabodovali dosažením stoprocentního hodnocení.
  Z perspektivy celého automobilového průmyslu tak Volvo Cars zůstává i nadále lídrem v oblasti bezpečnostních inovací, přičemž má se svou nabídkou standardních bezpečnostních systémů před svými konkurenty značný náskok,“ prohlásil Peter Mertens, senior viceprezident oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti Volvo Car Group.
   
  Stoprocentní hodnocení pro asistenční systémy

  Volvo XC90 si vysloužilo stoprocentní hodnocení v kategorii asistenčních systémů a zároveň se stalo prvním modelem, jenž dosáhl na maximální skóre ve dvou zkouškách na otestování funkce automatického nouzového brzdění AEB City & AEB Interurban (městské a mimoměstské systémy). Hodnocení v protokolech nezávislé poroty příznivě ovlivnily také vyspělé funkce sloužící k ochraně chodců. Z celkového hlediska švédský výrobce automobilů opět prokázal svou dominanci v oblasti inovací automobilové bezpečnosti.

  „Jsme první automobilkou, která stoprocentně splnila kritéria testů automatického nouzového brzdění AEB City & AEB Interurban v rámci Euro NCAP. City Safety je jedním z nejvyspělejších standardně dodávaných systémů pro předcházení dopravním nehodám, které můžete najít v moderních vozech. Jedná se o systém pomáhající předcházet kolizím s vozidly, cyklisty a chodci bez ohledu na to, zda je den, či noc,“ vysvětluje hlavní inženýr společnosti Volvo Car Group Martin Magnusson.
   
  V rámci svého dlouhodobého cíle „Vize 2020“ usiluje švédská automobilka Volvo Cars již dlouho o to, aby od roku 2020 dodávala na trh vozidla, v nichž nebude nikdo usmrcen ani vážně zraněn. Plných pět hvězdiček pro Volvo XC90 v testech Euro NCAP jasně potvrzuje, že značka Volvo jde svými nepřetržitými inovacemi nekompromisně za svým cílem vyrábět auta, která nehavarují.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.