Press

Severská obchodní komora v ČR nabízí pomoc malým českým firmám na švédském trhu.

Švédsko má tradičně pověst země náročného a spolehlivého trhu. Hodnota jeho veřejných zakázek, kterou každoročně státní a soukromé společnosti v této severské zemi poptávají, je až 500 miliard švédských korun. Zároveň si potrpí na velmi seriózní a korektní jednání. Jako jediná země na světě vypisuje veřejné zakázky téměř na všechny komodity, které tamní trh poptává. Pokud se tedy i česká firma rozhodne svůj byznys orientovat do této severské země, může si být jistá, že veřejná soutěž bude naprosto transparentní a otevřená. Je ale velmi výhodné využít zkušeného prostředníka, který se orientuje v jazyce, právu a obchodních zvyklostech. Tím by se pro české obchodníky mohla stát Severská obchodní komora v ČR.

 „Bohužel, jedním z úskalí při účasti v tendrech je jazyková bariéra. Pravidla jsou nastavená tak, že jsou vypisovány pouze ve švédštině,“ popisuje Stefan Lager, prezident Severské obchodní komory v ČR. „Samozřejmě, že dnes existuje mnoho spolehlivých překladačů, ale pokud jde o finanční, obchodní informace a další důležité smluvní vztahy, je vždy výhodné využít pomoc kvalifikovaného prostředníka, kterým Severská obchodní komora v ČR skutečně je.

 Severská obchodní komora nabízí od ledna 2016 českým firmám pomoc pořádáním odborných seminářů, poskytováním konzultací v oblasti právní, obchodní, jazykové, včetně přímých kontaktů na oborové, ať již celostátní nebo regionální komory a sdružení. Švédské společnosti dají obecně na velmi dobré reference. „A naše komora je pro ně zárukou, že spolupracujeme pouze s důvěryhodnými českými firmami,“ popisuje Lager.

Faktem je, že se od 90. let české střední a malé podniky švédských veřejných zakázek vůbec neúčastnily. Zájem o české produkty je ale ve Švédsku velký. Často ale není jednoduché pro drobného podnikatele náležitosti a finanční náklady související s tendrem zvládnout. 

Severská obchodní komora byla založena v Praze v roce 1995 a stala se důležitým subjektem v oblasti podpory severského podnikání v České republice. Zároveň je významným prostředníkem obchodních vztahů mezi Českou republikou a severskými zeměmi. Spolupráce komory se členy a obchodními partnery je postavena na tradičních severských hodnotách, jako je transparentnost, rovné příležitosti, ekologie, sociální odpovědnost a pracovní vztahy. V současné době je členem komory více než 160 společností s více než 59000 zaměstnanci.

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Severská obchodní komora v České republice

Lea Turcarová

Výkonná ředitelka

Adresa: Václavské náměstí 51, 110 00 Praha 1

Tel. 00420 774 123 37

E-mail: info@nordicchambre.cz

www.nordicchamber.cz 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.