Press

Aplikace SKF pro magnetická ložiska získala v Německu ocenění

Aplikace ABS pro magnetická ložiska získala cenu v kategorii „Best digital Catalogue“. Vývojová agentura přihlásila tuto aplikaci do soutěže německého specializovaného časopisu „Elektro Technik“, která je vyhlašována každoročně.

Organizátor soutěže, Vogel Business Media, je jeden z největších německých vydavatelů odborných tiskovin a časopisů, který vydává více než 100 odborných titulů. Vydavatelství pořádá každý rok soutěž „Automation App Award“ v rámci norimberského veletrhu SPS ICP Drives.
Předseda poroty o aplikaci ABS prohlásil: „Tato aplikace srozumitelně vysvětluje funkci magnetických ložisek. Simuluje vlastnosti ložisek a lze ji využít jako vynikající nástroj podpory prodeje přímo u zákazníka. Aplikace poskytuje prostřednictvím integrované simulace vysokou hodnotu, a tedy si právem zasloužila cenu v této kategorii.

Samotnou aplikaci, která se jmenuje ABS, lze stáhnout z Appstore. Tato aplikace je součástí aplikace PM Motors pro iPad, která je zařazena v nabídce obchodů SKF a Apple. Aplikace byla rovněž představena v loňském roce ve filmu BZTV, který předvedl řešení pro provzdušňovací ventilátory pro OEM (výrobce originálních dílů) a koncového uživatele. Film můžete shlédnout na následujícím odkazu: 

https://www.youtube.com/watch?v=_Ed2tG22MlU

Jak fungují magnetická ložiska?

Aktivní magnetická ložiska pracují bez povrchového kontaktu a tím je zcela eliminováno tření a fyzické opotřebení. Elektromagnety generují síly pro udržení hřídele v ideální pozici jak axiálním tak radiálním směrem, čímž umožňují bezkontaktní otáčení. Řídicí systém aktivně monitoruje a průběžně upravuje proud v elektromagnetu pro udržení polohy hřídele. Jejich extrémní přesnost a stabilita je činí vhodnými pro mnohem širší rozmezí pracovních teplot, než konvenční ložiska.

Použití systému magnetických ložisek umožňuje provoz bez olejového mazání, chladicího systému, převodovky (vysokootáčkový motor s plynulou regulací otáček je spojen přímo s kompresorem) i bez zařízení pro bezdemontážní diagnostiku při současné úspoře zastavěné plochy. Není tedy nutné počítat s náhradními díly pro zařízení umístěná mimo vlastní systém, což navíc zvyšuje provozní spolehlivost zařízení. 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.