Press

Automobilka Volvo Cars byla pro rok 2017 jmenována jednou z nejetičtějších společností na světě

Toto uznání získala společnost Volvo Cars vůbec poprvé. Letos se na seznamu nominovaných ocitlo 124 společností, z nichž jen čtyři patřily mezi zástupce automobilového průmyslu, a to včetně automobilky Volvo Cars.

„Jsem velmi hrdý, že byla společnost Volvo Cars uznána jednou z nejetičtějších korporací na světě,“ uvedl její prezident a generální ředitel Håkan Samuelsson. „Zodpovědný způsob podnikání je jednou z klíčových částí tradice automobilky Volvo Cars, která je hluboce zakořeněna v kultuře společnosti. Etický přístup neznamená jen dělat správné věci, ale přináší také finanční zisk.“

Maria Hemberg, senior viceprezidentka (Group Legal, General Counsel) a předsedkyně představenstva pro udržitelný rozvoj společnosti Volvo Cars, ocenění komentovala slovy: „Proces posuzování pro udělení ocenění World’s Most Ethical Company® nám pomohl v našem nepřetržitém zlepšování programu na podporu odpovědnosti a etického chování. Tento úspěch představuje vítané ocenění naší dosavadní práce v oblasti prosazování etických a odpovědných postupů, a to jak interně, tak i externě.

„Gratulujeme všem ve společnosti Volvo Car Group k získání ocenění, na základě kterého se automobilka stala jednou z nejetičtějších společností na světě,“ uvedl Timothy Erblich, generální ředitel institutu Ethisphere. „Společnost Volvo Cars přijala politiku rozmanitosti a inkluze, přičemž se zavázala přijmout roli etického lídra, který zastává hodnoty pravého globálního občana.“

Společnost Volvo Cars má vybudovaný komplexní program na podporu odpovědnosti a etického chování, který je zaměřen na prevenci a zmírnění celé řady právních a etických rizik pokrývajících korupci, lidská práva, soutěžní právo, vývozní kontroly a ochranu osobních údajů. Součástí tohoto programu je Kodex chování vycházející z mezinárodních konvencí a standardů, jenž reguluje a usměrňuje činnost všech zaměstnanců a obchodních partnerů. Společnost Volvo Cars se zavázala k podpoře kultury etického vedení. V loňském roce byl spuštěn nový školicí program pro manažery, který se zaměřuje na odpovědné a etické obchodní praktiky. K dnešnímu datu prošlo tímto školením více než 400 zaměstnanců.

 

Redakční poznámky:

Informace o institutu Ethisphere

Institut Ethisphere® je globálním lídrem v oblasti definování a urychlování zavádění standardů etických obchodník praktik, na jejichž základě jsou formovány charakter korporace, důvěra trhu a obchodní úspěch. Institut Ethisphere má rozsáhlé znalosti v oblasti měření a definování jádrových etických standardů a pomocí hlubokého vhledu na základě potřebných informací pomáhá společnostem zlepšit jejich korporátní charakter. Institut Ethisphere uděluje vyznamenání World’s Most Ethical Companies za největší přínosy v oblasti etiky, v rámci aliance Business Ethics Leadership Alliance (BELA) poskytuje komunitu průmyslových odborníků a ve svém magazínu Ethisphere Magazine představuje trendy a ty nejlepší praktiky v oblasti etiky.

Bližší informace o institutu Ethisphere najdete na webových stránkách: http://ethisphere.com.

 

Ocenění World’s Most Ethical Company: metodologie a bodování


Posuzování adeptů na ocenění World's Most Ethical Company vychází z etického kvocientu Ethics Quotient® (EQ) institutu Ethisphere, který nabízí kvantitativní způsob, jak objektivním, konzistentním a standardizovaným způsobem vyhodnotit výkonnost podniku. Shromážděné informace poskytují komplexní vzorek definovaných kritérií klíčových kompetencí, což je lepší ukazatel než posuzování všech aspektů korporátní kontroly, rizik, udržitelného rozvoje, odpovědnosti a etiky.

 

Bodování probíhá v pěti klíčových kategoriích: program etického a odpovědného chování (35 %), korporátní občanství a odpovědnost (20 %), etická kultura (20 %), kontrola (15 %) a vedení, inovace a reputace (10 %) a vztahuje se na všechny společnosti, které jsou součástí procesu.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

Společnost Volvo Car Group v roce 2016

Za fiskální rok 2016 zaznamenala automobilka Volvo Car Group provozní zisk 11 014 milionů švédských korun (v roce 2015 to bylo 6 620 milionů švédských korun). Obrat v tomto období činil 180 672 milionů švédských korun (164 043 MSEK). Za celý rok 2016 se po celém světě prodalo 534 332 vozů, což oproti roku 2015 znamená zvýšení prodeje o 6,2 %. Rekordní prodeje společnosti a její provozní zisk potvrzují, že se společnost Volvo Car Group vydala správným směrem a měla by i nadále pokračovat v investicích do svého plánu globální transformace.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.