Press

Automobilka Volvo Cars se vydává známou cestou a chystá se představit Volvo V90 Cross Country

Asi se nenajde nikdo, kdo by pochyboval o tom, že automobilka Volvo Cars sehrála při definování dobrodružného segmentu Cross Country tak, jak ho dnes známe, zásadní roli. S bezprostředně se blížícím odhalením nového Volva V90 Cross Country se švédský výrobce automobilů chystá upevnit svou vedoucí pozici v tomto segmentu. Tento všestranně zaměřený, komfortní a luxusní vůz se schopností poradit si s každou cestou navíc uzavře kompletní řadu devadesátkových modelů. 

„Cross Country varianty našich modelů se v očích mnoha lidí staly ryzím ztělesněním podstaty značky Volvo. Již od samého počátku se jedná o vítězný koncept, který dokáže hravě zvládnout nepříznivé klimatické a jízdní podmínky, jež jsou pro Švédsko tak typické,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Group Håkan Samuelsson.

První Cross Country model kombi, navržený v roce 1996, nabízel ideální kombinaci funkční flexibility a houževnatosti. Dnes, o 20 let později, kdy se segment Cross Country rozšířil napříč celým spektrem prémiových automobilových značek, si tyto vozy dokážou poradit s lehčím terénem, aniž by bylo nutné slevovat z jízdního komfortu.

Schopnost jízdy v extrémních podmínkách

Navrženy tak, aby se dokázaly vypořádat s náročnými podmínkami extrémního skandinávského podnebí, podávají modely Cross Country skvělý výkon za všech jízdních situací – od zablácených cest přes hluboký sníh až po dlouhou jízdu po rovné dálnici. Modely Volvo Cross Country, které se staly preferovanou volbou majitelů koní a lodí, představují díky svému vysokému podvozku, velké tažné síle, citlivě reagujícímu pohonu všech kol a prémiovému interiéru výbornou alternativu k modelům SUV. 

„Již od samého začátku jsme si dávali velký pozor, aby koncept Cross Country nebyl pouze o změnách v podobě robustního designu. Velký důraz jsme kladli na schopnosti, které by obstály v reálném světě, přičemž jsme se soustředili také na to, abychom v rámci tohoto segmentu řidičům současně nabídli komfort a pohodlí, které od značky Volvo očekávají,“ řekl Peter Mertens, senior viceprezident oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti Volvo Car Group.

 Volvo V90 Cross Country bude odhaleno v polovině září.

 

Redakční poznámky:

První generace: 1997–2000

Navržen jako všestranně schopná varianta k vozům SUV i k automobilům s pohonem předních kol vyrostl první Cross Country vůz značky Volvo, model V70 XC, na popularitě staré školy SUV, která se začala měnit na městské džípy. Třída Cross Country nabídla nový směr, který dokázal díky optimálnímu spojení jízdních schopností, funkčnosti a komfortu uspokojit potřeby dobrodružně založených řidičů. O správnosti tohoto tahu svědčí okamžitý úspěch, jehož se Volvo V70 XC dočkalo, a to především na severoamerickém trhu.

Druhá generace: 2000–2007

V roce 2000 byla představena druhá generace Volva V70 XC, která se vyznačovala robustnějšími designovými prvky a vyšší světlou výškou.

V roce 2002, po uvedení prvního SUV značky Volvo, modelu XC90, se Volvo V70 XC dočkalo mnohem modernějšího pohonu všech kol a změny názvu na XC70, který měl napovědět, že patří do stejné rodiny jako jeho větší bratr.

Třetí generace: 2007–2016

S třetí generací získaly v roce 2007 vozy Volvo Cross Country na větší eleganci a luxusu. Model XC70 i nadále dobýval severoamerický trh, který pojal téměř polovinu celkového objemu výroby.

 V roce 2014 se Volvo XC70 díky reklamě, v níž si zahrál slavný švédský fotbalista, po celém světě proslavilo jako auto Zlatana Ibrahimoviće. Dopad byl tak velký, že v posledních letech  poptávka po tomto modelu výrazně stoupla.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.