Press

Automobilka Volvo nabízí první pohled na novou řadu menších modelů

Výrobce prémiových automobilů, společnost Volvo Cars, dnes odhalila dva nové koncepční vozy, které značku směle posunou novým směrem a oficiálně odstartují novou globální strategii výroby malých vozů.

Nové koncepty pro řadu 40, které dnes byly odhaleny, vůbec poprvé naznačují způsob, jakým se automobilka Volvo chystá expandovat na velký a lukrativní trh malých luxusních vozů. Prostředkem k naplnění jejích cílů jí bude nová modelová řada, jejíž vozy se budou pyšnit působivým exteriérem ve spojení s důmyslně řešeným interiérem, jehož součástí budou ty nejvyspělejší funkce konektivity, elektrifikované hnací agregáty a technologie autonomního řízení.

Nové koncepční vozy budou zpočátku postaveny na základě nové kompaktní modulární platformy (CMA), kterou automobilka Volvo navrhla speciálně pro malá auta a která poskytla designérům a konstruktérům značky dostatek volnosti, aby mohli objevovat dosud netušené možnosti.

„Každý z členů naší produktové rodiny má svůj vlastní nezaměnitelný charakter, stejně jako je tomu u členů lidských rodin. Architektura CMA nám pomohla zachytit něco zvláštního, něco, co našim novým koncepčním modelům dodává na mladistvosti. Z těchto vozů vyzařuje energie a jejich vzrušující atraktivní městský šmrnc jim zajistí, že nikdy nesplynou s davem. A to je podstata malých vozů Volvo, na které se můžeme těšit,“ uvedl Thomas Ingenlath, senior viceprezident oddělení designu ve společnosti Volvo Car Group.

Strategie malých vozů Volvo je jedním ze základních pilířů probíhající globální provozní a finanční transformace společnosti. V současné době švédská automobilka realizuje ambiciózní revitalizační plán, na jehož základě by se měla pozice značky během následujících čtyř let plně přesunout do segmentu luxusních vozů. 

Na základě příslibu automobilky Volvo Cars zavést do celého svého portfolia elektrifikaci bude nová modelová řada Volvo nabízet vozidla s čistě elektrickým pohonem i plug-in hybridní motory Twin Engine. Na základě současných plánů by měla společnost Volvo Cars do roku 2025 po celém světě prodat celkem 1 milion elektrifikovaných vozů.

„Tím, že jsme u obou modelových řad využili modulární architekturu, která zahrnuje i vývoj technologie motorů, se nám podařilo úspěšně získat před některými hráči prémiového segmentu obrovský náskok,“ prohlásil Peter Mertens, senior viceprezident oddělení výzkumu a vývoje. „Náš nový hnací agregát čerpající energii z akumulátoru otevírá další vzrušující kapitolu v rozvíjejícím se příběhu značky Volvo.“

Mimo odvážného vzhledu exteriéru a elektrifikovaných hnacích jednotek se budou nové modely moct pochlubit též celou řadou inovativních služeb konektivity, nejvyspělejší standardně dodávanou sadou bezpečnostních systémů a přelomovým skandinávským designem interiéru.

„Modely nové řady 40 mají potenciál výrazně zlepšit naše postavení ve velmi důležitém rostoucím segmentu automobilového trhu,“ komentoval novou produktovou řadu prezident a generální ředitel společnosti Håkan Samuelsson. „Hlavní předností, kterou přináší modulární platforma CMA, je možnost začlenit do nabídky našich elektrifikovaných vozů nový kompaktní plug-in hybrid Twin Engine stejně jako malý čistě elektrický vůz.“ Dále prezident společnosti dodal, že bude výroba prvního vozu nové série 40 podle očekávání zahájena v roce 2017.

Zveřejnění nové globální strategie výroby malých vozů přichází po velmi příznivém začátku letošního roku, kdy byl zaznamenán růst prodeje i zisků.

Společnost Volvo Cars uvedla, že za letošní první tři měsíce zaznamenala meziroční nárůst 41,7 miliardy švédských korun, tedy 24 %, přičemž provozní zisk dosáhl 3,1 miliardy švédských . Globální prodej za první čtvrtletí roku 2016 vzrostl o 11,9 % na celkový počet 120 591 prodaných vozů. Střednědobým plánem automobilky Volvo je prodat 800 000 vozů ročně, přičemž se jí v roce 2015 podařilo prodat téměř 503 000 vozů.

 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.