Press

Automobilka Volvo rozšiřuje možnosti svých modelů řady 90 přidáním Microsoft Skype pro firmy

Prémiová automobilka Volvo Cars oznámila, že se chystá pro své nové modely řady 90 představit přední aplikaci firmy Microsoft, Skype pro firmy, jejímž smyslem je zvýšit firemní produktivitu na základě vzájemné spolupráce. Společnost Volvo Cars je první automobilkou, která přichází s takovýmto typem palubního nástroje pro zvýšení produktivity. 

„Všichni to dobře známe. Sedíme ve voze a snažíme se připojit ke konferenčnímu hovoru. Buď spojení nelze navázat, nebo vypadává. Navíc jsou hovory zamčeny dlouhými PIN kódy, které se snadno zapomínají. Z těchto důvodů se nejedná o nejlepší způsob, jak zahájit důležitý rozhovor. Mimoto tento způsob konverzace odvádí pozornost od silnice. S aplikací Skype pro firmy však všechny tyto problémy odpadají,“ uvedl Anders Tylman-Mikiewicz, viceprezident pro zákaznické online služby ve společnosti Volvo Car Group. 

Program Skype pro firmy při své práci aktivně využívají miliony lidí po celém světě. Ve vozech Volvo řady 90 budou mít zákazníci přehled o svých blížících se konferencích včetně informací o účastnících, přičemž budou mít možnost připojit se ke konferenčnímu hovoru jedním kliknutím na velkém středovém dotykovém displeji. 

„Aplikace Skype pro firmy, rozšiřující nabídku našich komunikačních technologií, představuje další velký krok do světa naší palubní konektivity. S úsvitem éry autonomně řízených vozidel vidíme ve flexibilních nástrojích pro zvýšení produktivity ve voze budoucnost, v níž budou mít lidé možnost díky práci ve svém automobilu zkrátit si dobu, kterou budou trávit v kanceláři. A to je jen začátek kompletní změny způsobu, jakým budou lidé svá auta využívat,“ řekl Anders Tylman-Mikiewicz. 

Přístup automobilky Volvo Cars je založen na chytrém využívání technologií způsobem, který zákazníkům usnadní životy a zvýší jejich bezpečnost. 

Výsledkem partnerství se společností Microsoft je také zkoumání možností využití inteligentní osobní asistentky jménem Cortana s výslovným záměrem zařadit do palubního systému bezproblémové rozpoznání hlasu a kontextu, které lidem usnadní jejich každodenní život předvídáním jejich potřeb.

„Automobilka Volvo Cars razí novou cestu, která spočívá v přirozeném zařazení pracovního procesu do cestování. Lidé potřebují být produktivní, kdekoli se nacházejí, včetně svých automobilů,“ vysvětlil Ben Canning, produktový ředitel oddělení Skype pro firmy ve společnosti Microsoft. „Přenesení moderních konferenčních hovorů do vozů Volvo je pro nás vzrušující událostí.“ 

Švédská automobilka pokračuje ve spolupráci se společnostmi Microsoft a Ericsson, která značce Volvo poskytla cloudová řešení, na vývoji vizionářských služeb a funkcí, jež pomohou rozšířit základnu jejích zákazníků. 

„Palubní komunikace je něčím, na čem ve Volvu pracujeme už dlouho. Již v době zavedení vestavěných telefonů na přelomu osmdesátých a devadesátých let nebo díky naší standardní Bluetooth handsfree konektivitě jsme pochopili, jak důležité je usnadnit lidem na cestách život a zároveň minimalizovat míru rozptylování řidiče,“ dodal Anders Tylman-Mikiewicz.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.