Press

Bilanční zpráva SKF za rok 2016

Rok 2016 byl pro společnost SKF CZ, a.s. ve znamení růstu. Zejména díky významným projektům se SKF v České republice podařilo narůst o více než +4% v objemu prodejů, který přesahuje 1 mld. Kč.

Opět se dařilo naplňovat strategii maximálního využití synergie mezi ložisky a ostatními produkty, růst prodeje ložisek stoupl o +2,3%. Struktura prodejů zaznamenala posun směrem k dodávkám do prvovýroby (OEM) a to o +2% na 56% obratu.Z průmyslových segmentů jsme zaznamenali největší nárůst v železničním segmentu, v segmentu těžkého strojírenství a v segmentu pohonů.

Klíčovým a sledovaným cílem v roce 2017 bude zejména nárůst obratu jak v oblasti OEM a klíčových zákazníků, tak i Aftermarketu. Důležitým parametrem bude intenzivní obchodní činnost na trhu. Významnou podporou budou také obchodně inovativní činnosti, jako například naplnění nově definované strategie SKF v oblasti REP (Rotating Equipment Performance) nebo RfL (Rotation for Life) kontraktů. Významným přínosem pro naplnění obchodních cílů bude i nadále spolupráce s autorizovanou distribuční sítí, kde bude hlavním motem zjednodušení, konkurenceschopnost a diverzifikace.

V roce 2016 si SKF vedla velmi dobře i globálně. Oproti předchozímu roku se zvýšil čistý provozní zisk, organický obrat i prodeje mírně vzrostly, především kvůli poptávce v Asii. Celková poptávka v Evropě zůstává beze změny.

Ve čtvrtém čtvrtletí se organický obrat v porovnání s loňským rokem zvýšil o 1,2%. Následně byly prodeje mírně vyšší, hlavně díky poptávce v Asii, zvláště v průmyslové distribuci, ale také v průmyslových pohonech. Čistý obrat ve čtvrtletí dosáhl hodnoty 1,9 miliardy EUR. Cash flow bylo stále silné, přibližně 150 milionů EUR ve čtvrtém čtvrtletí.

Začátkem roku 2017 jsme oznámili další strategické investice v našich továrnách ve Schweinfurtu v Německu a Dalianu v Číně. Během posledních 18 měsíců byly oznámeny investice do našich výrobních závodů a distribučních center na celém světě. První investicí, která má být dokončena, je nový kanál soudečkových ložisek v Gothenburgu, kde jsou nyní vyráběny první objednávky zákazníků na zkoušku.

Všechny informace související s bilanční zprávou SKF ke konci roku 2016 naleznete na webových stránkách pro investory.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.