Press

Börje Ekholm nastoupil do funkce prezidenta a CEO ve společnosti Ericsson

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) v souvislosti oficiálního nástupu Börje Ekholma na pozici prezidenta a CEO oznámila, že Jan Frykhammar, který dočasně zastával pozici prezidenta a CEO, nadále zůstává členem výkonného vedení. Jan Frykhammar byl také jmenován výkonným viceprezidentem a poradcem generálního ředitele. Podpoří tak Börje Ekholma během přechodného období a poté se zaměří správu a řízení společností a její efektivnost.

Magnus Mandersson zůstává členem výkonného vedení, výkonným viceprezidentem a poradcem generálního ředitele se zaměřením na vztahy se zákazníky. Mandersson také setrvává na pozici předsedy čtyř z deseti regionů společnosti Ericsson. Carl Mellander stále působí jako finanční ředitel a člen výkonného vedení. 

Börje Ekholm, prezident a CEO ve společnosti Ericsson, řekl: "Jsem velmi nadšený z převzetí role prezidenta a generálního ředitele společnosti Ericsson společnosti, kterou jsem obdivoval tak dlouho, jak si jen dokážu vzpomenout. Ericsson se podílel na formování veškerého průmyslu a přispěl k vývoj technologií, ze kterých stále těžíme. Přesto jsme teprve na začátku mobility, nicméně v příštích letech budeme svědky masivní transformace napříč odvětvími jako je zavedení 5G."

Leif Johansson, předseda představenstva v Ericsson, dodal: "Jsem přesvědčen, že Börje Ekholm bude schopen vést společnost Ericsson v dalších krocích firemního rozvoje. Díky mnoha letům působení v představenstvu má Börje hluboké porozumění v businessu a rozumí výzvám, kterým Ericsson v současné době čelí. Také chci vyjádřit svou vděčnost Janu Frykhammarovi, který pracoval jako prozatímní generální ředitel od července loňského roku, a který společnost vedl velmi obětavým a profesionálním způsobem." 

"Jsme společností s více než 100.000 chytrých, odhodlaných, zvědavých lidí. Příspěvky mnoha z nich jste měli možnost přečíst na tomto blogu. Jsem poctěn, že mohu být mezi nimi a doufám, že se i nadále zde budete podílet na našich diskuzích," dodává Ekholm ve své včerejší reflexi nad prvním dnem v pozici prezidenta a CEO.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.