Press

CTPark Plzeň expanduje.

Od začátku roku 2016 CTPark Plzeň zaznamenal prudký nárůst zájmu o pronájem a výstavbu. Německý maloobchodní řetězec Lidl nedávno oznámil, že v CTParku Plzeň, konkrétně v jednotce BP18, plánuje zřídit své logistické a e-commerce centrum.

Lidl bude mít pro tyto účely k dispozici již existující plochu 30,000 m2 plus přístavbu, která je naplánována na příští týden a měla by být dokončena a uvedena do plného provozu do konce tohoto roku. Lidl očekává, že při plném výkonu bude mít k dispozici 1,200 volných pracovních míst.

"Úprava stávající budovy na vysoce automatizovaný provoz e-commerce není snadným úkolem, ale CTP, jakožto developer a dlouhodobý vlastník objektů, má rozsáhlé zkušenosti s údržbou a modernizací pomocí pokročilých technologií, díky kterým budovy dokáží držet krok se současnými byznysovými trendy," říká Hendrik Jung, Senior Business Development manager, CTP.

"Mezi hlavní výzvy pro BP18 patří modernizace vzduchotechniky a protipožárních systémů a zajištění perfektního fungování komplexního systému dopravy zboží", dodává Hendrik Jung.

"Podobným příkladem úspěšné inovace v polovině životního cyklu je CTPark Divišov, který byl nedávno vybaven řadou moderních, energeticky úsporných technologií, díky nimž došlo ke snížení energetické náročnosti budovy”, říká Jaroslav Kaizr, Business Director, CTP.

 

Další novinky z CTParku Plzeň

  • - Výrobce čínské elektroniky Hisense si pronajal plochu o 10,000 m2 v jednotce BP5 s možností rozšíření o dalších 5,000 m2 v průběhu roku 2016.
  • - Za účelem zlepšení služeb plánují do CTParku rozšířit své operace také logistické společnosti Lagermax Spedice a japonská společnost SGL.
  • - Výstavba zařízení o 5,000 m2 v jednotce BP19 pro globálního lídra v oblasti automobilových sedadel a elektrických systémů pokračuje rychlým tempem. Dle plánu má být hotová a připravená k předání v květnu 2016.

Portfolio CTP průmyslových nemovitostí třídy A má k dispozici k pronájmu plochu o zhruba 3,25 milionech m² (k 31. prosinci 2015). Do konce roku 2018 chce tuto plochu CTP rozšířit až na 5 milionů m²

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.