Press

Ericsson buduje 5G síť pro Zimní olympijské hry 2018

Společnosti KT, Ericsson a několik dalších technologických partnerů v návaznosti na memorandum o porozumění, které bylo podepsáno v roce 2015, spolupracují na přípravě, testování a optimalizaci 5G sítě v přípravách Zimních olympijských her v Pchjongčchangu v roce 2018. Na zasedání v dubnu roku 2017 se společnost KT a její partneři dohodli na krocích k nasazení a optimalizaci zkušební sítě 5G v roce 2017, včetně plánů společného technologického rozvoje. 

Kromě toho společnosti Ericsson a KT provedly testy podél železniční trati Incheon (Incheon Airport Railway), což je vysokorychlostní železniční trať spojující hlavní město Seoul s mezinárodním letištěm Incheon. Úspěšné testy zahrnovaly převzetí základnových stanic 5G podél železnice a špičkový výkon 4Gbps. 

Fredrik Jejdling, vedoucí obchodních sítí ve společnosti Ericsson, říká: "Se společností KT jsme úzce spolupracovali na 5G již od podepsání memorandu o porozumění v roce 2015. Naše komplexní funkce 5G včetně infrastruktury rádiových a centrálních sítí a služeb, stejně jako Omni View, umožní společnosti KT poskytnout svým uživatelům zcela nové zážitky." 

Společnosti Ericsson a KT se dohodly na společném vývoji technologií pro beamforming a technologie 5G-LTE pro optimalizaci kapacity a pokrytí s robustním výkonem. 

Infrastruktura 28GHz 5G zkušební sítě bude obsahovat virtuální rádiovou přístupovou síť (vRAN) a virtualizované jádro (5G core system) a KT je již v procesu provádění testů interoperability, které jsou založené na specifikaci Pchjongčchang 5G SIG.

Seong-Mok Oh, vedoucí síťové skupiny společnosti KT, uvádí: "Stabilita a interoperabilita mezi různými výrobci služeb, systémů a zařízení musí být předem dobře ověřena ve zkušební sítí. Díky spolupráci se společností jako Ericsson, který vede na poli technologií 5G a standardizaci, posouváme laťku výše."

 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.