Press

Ericsson: Nositelná zařízení wearables by mohla nahradit smartphony

Z nejnovějšího reportu Ericsson ConsumerLab s názvem ”Nositelné technologie a Intenet věcí” vyplývá, že trh s nositelnou elektronikou bude do roku 2020 zažívat boom. Nositelná zařízení by dokonce v budoucnu mohla zcela nahradit smartphony a pomoci spotřebitelům komunikovat a ovládat předměty propojené v rámci Internetu věcí (IoT).

Nejpopulárnějšími jsou mezi uživateli nositelná zařízení zajišťující osobní bezpečnost. Nejvíce chtějí uživatelé kupovat SOS tlačítka (32 %), chytré hodinky (28 %) a nositelné lokátory polohy (27 %).

Počet vlastníků nositelných zařízení se mezi uživateli smartphonů v minulých letech zdvojnásobil, bude však pravděpodobně trvat ještě několik let, než se pro současnou generaci stane nositelná elektronika mainstreamem. Celkem 24 % nových uživatelů nositelných zařízení je mezi 15 a 24 lety. Jeden ze tří uživatelů smartphonů věří, že do roku 2020 bude používat nejméně pět připojených nositelných zařízení.

Smartphony se již staly neodmyslitelnou součástí většiny aspektů našeho života. Dva z pěti (43 %) uživatelů smartphonů však očekávají, že nositelná zařízení by jednou mohla smartphony zcela nahradit. Celkem 38 % uživatelů smartphonů si myslí, že v příštích pěti letech budou wearables ovládat všechny klíčové funkce, které jsou dnes výsadou smartphonů.

Technologie nositelné elektroniky také urychluje konvergenci digitálního a lidského světa a propojuje osoby s Internetem věcí (IoT). Spotřebitelé jsou přesvědčeni o tom, že jim wearables zařízení pomohou spolupracovat s objekty v jejich okolí. Až 60 % dotázaných věří, že v příštích pěti letech bude běžné spolknout tabletu či si aplikovat pod kůži čip, a to nejen za účelem sledování důležitých údajů týkajících se zdravotního stavu člověka, ale také například k odemknutí dveří, ověřování transakcí a identity nebo kontroly objektů. Až 25 % vlastníků chytrých hodinek je nyní používá k dálkovému ovládání dalších digitálních zařízení, která mají doma. Celkem 40 % vlastníků chytrých hodinek poté připouští, že používá smartphone mnohem méně než dřív.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.