Press

Ericsson: novým prezidentem a CEO se stane Börje Ekholm

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) oznámila, že její správní rada jmenovala Börje Ekholma prezidentem a výkonným ředitelem společnosti. Do funkce nastoupí 16. ledna 2017. Börje Ekholm zároveň zůstane členem správní rady ve společnosti Ericsson.

Předseda představenstva Leif Johansson k tématu uvedl: ... "S velkým potěšením oznamuji jmenování Börje Ekholma. Má rozsáhlé znalosti technologických a obchodních důsledků probíhajícího sbližování telekomunikací, IT a médií. Po deseti letech v správní radě společnosti Ericsson Börje Ekholm dokonale rozumí příležitostem a výzvám, kterým Ericsson v současnosti čelí. "

Börje Ekholm na tento post nastoupí ze své současné pozice generálního ředitele společnosti Patricia Industries, divize v rámci oddělení investování. Předtím, než v roce 2015 nastoupil na tuto pozici, zastával Börje Ekholm v letech 2005 – 2015 post prezidenta a výkonného ředitele společnosti Investor AB. Mimo jiné byl také prezidentem společnosti Investor Growth Capital Inc. a působil i ve společnostech Novare Kapital AB a McKinsey & Co Inc.

Johansson dále dodal: "Uprostřed významné transformace společnosti jsem přesvědčen, že Ericsson bude mít prospěch z prvotřídní schopnosti Börje Ekholma, který důrazně dbá na strategické směřování a plány. Börje Ekholm přináší dlouholeté zkušenosti z vedení veřejných obchodních společností s přesvědčivou tradicí vytváření hodnot pro akcionáře."

"Tato příležitost mě velmi inspiruje, jelikož význam sítí a aplikací se v 5G propojeném světě ještě zvýší, naši zákazníci i náš segment usilují o neustálé inovace. Těším se na vstup do skvělého týmu společnosti Ericsson a úzkou spolupráci se stávajícími i budoucími zákazníky na celém světě při utváření budoucnosti našeho průmyslu," prohlásil Börje Ekholm.

Börje Ekholm je členem představenstva společností Telefonaktiebolaget LM Ericsson, Alibaba Inc., NASDAQ OMX Group Inc a Trimble Navigation Ltd. Je také členem univerzitní rady KTH Royal Institute of Technology. Narodil se v roce 1963 a je držitelem titulu Master of Science v elektrotechnice na univerzitě KTH Royal Institute of Technology (Královský technologický institut) ve švédském Stockholmu, jakož i titulu Master of Business Administration z INSEAD ve Francii.

Jan Frykhammar zůstane dočasným výkonným ředitelem společnosti Ericsson do 16. ledna 2017.


 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.