Press

Ericsson: Objem přenesených dat nezadržitelně roste. Hlavní podíl na tom mají smartphony

Ericsson Mobility Report je jednou z nejkomplexnějších studií zabývajících se mobilním datovým provozem v mobilních sítích na celém světě. Její nejnovější vydání popisuje vývoj směrem k tzv. propojené společnosti a přichází s řadou zjištění odhalujících globální i lokální trendy. 

Růst datového provozu nepolevuje a udržuje stále rychlé tempo. Globální mobilní datový přenos vzrostl mezi první čtvrtletím roku 2015 a 2016 o 60 % a to především v důsledku zvyšující se spotřeby dat na jednoho uživatele a také zvyšujícího se počtu připojení datových služeb pro smartphony. Do konce roku 2021 bude přibližně 90 % mobilního datového přenosu probíhat prostřednictvím smartphonů. 

Počet připojení přes datové služby telekomunikačního operátorů v letech 2015 až 2021 čeká celosvětový růst. Nejvíce vzroste na Blízkém Východě a v Africe - a to až až čtyřnásobně. V Indii se pak mobilní datový provoz do roku 2021 zvýší patnáctinásobně. V Severní Americe, která je v současné době nejrozvinutějším trhem, vzroste mobílní provoz jen v tomto roce o 50 %.

V prvním čtvrtletí roku 2016 také velmi rychle rostl počet LTE připojení. Díky poptávce po zlepšení uživatelské zkušenosti a zážitku a také díky rychlejším sítím, přibylo 150 milionů nových připojení, přičemž jejich počet celosvětově dosáhnul 1,2 miliardy. Společnost Ericsson očekává, že dosud nejvyšší přenosová rychlost 1 Gbps bude komerčně dostupná již v letošním roce. 

Zavedení standardu 5G je očekáváno dřív, než se původně předpokládalo a plánovalo. Mezi zeměmi, které plánují tuto dřívější implementaci 5G, je však nutné sladění frekvenčních pásem, jakožto součástijiž probíhajícího procesu pro WRC-19, který je zaměřený na pásma pro komerční zavedení 5G po roce 2020. Zavedení standardizace 5G umožní široké využití Internetu věcí. Vyšší kapacita umožní připojení ještě více zařízení a nižší nároky na spotřebu energie umožní bateriím připojených zařízení vydržet až desetkrát víc, než je tomu dnes.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.