Press

Ericsson uvádí nové řešení pro operátory, které sníží čas výstavby sítí o polovinu

Po úspěšných pilotech s operátory v rámci rozvíjejících se i již rozvinutých trzích, společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) uvedla Accelerated Network Build – nové řešení pro urychlení a zefektivnění procesu výstavby sítě, které provozovatelům poskytuje kratší dobu uvedení na trh s rychlejší návratností investic.

Nové řešení přináší zvýšenou rychlost díky zkrácení doby výstavby sítí o 50 %, zlepšení kvality pomocí snížení počtu návštěv sítě o 70 % a v neposlední řadě lepší predikci s 99 % správným doručením na první pokus. Systém poskytuje minimální dopad na koncové zákazníky operátorů při vytváření sítě či zavádění nových technologií a zároveň zlepšuje pokrytí a kapacitu.

Fredrik Jejdling, Head of Business Unit Network Services ve společnosti Ericsson, říká: "Výsledky z pilotních projektů ukazují, že Accelerated Network Build vytváří pro naše zákazníky přidanou hodnotu. Kombinací technologických inovací společně s nástroji cloudových řešení a s efektivnějšími procesy, dojde k revoluční změně ve způsobu výstavby sítí a nastavuje se nový standard napříč celým průmyslem."

Michael Sullivan-Trainor, který působí jako Executive Analyst v rámci Technology Business Research (TBR) Telecom Practice, tvrdí: "Zajištění zisků za krátkou dobu a snižování nákladů jsou nutností dneška – jsou to zásadní témata pro všechny operátory, která mohou být vyřešena pomocí inovací. Nové technologie dělají věci komplexnějšími, a tak v pravý čas společnost Ericsson přichází řešením, jak upravit model nasazování infrastruktury – a to jak pro dnešní dny, tak i do budoucna, kdy bude 5G a Internet věcí fungovat naplno." Podle poslední studie Ericsson Mobility Report se předpokládá, že růst počtu zákazníků datových služeb 5G bude rychlejší než v předchozích generacích – s více než půl miliardou odběratelů 5G služeb do konce roku 2022. Zařízením využívající Internet věcí (IoT) je

predikován také obrovský růst a očekává se, že mobilní telefony, které jsou brány jako největší kategorie připojených zařízení, porazí již v roce 2018.

Výše zmíněné predikce nutí operátory vybudovat sítě budoucnosti rychleji než kdy předtím, a s minimálním dopadem na obchodní operace během výstavby sítí. Současná řešení a tradiční metody pro stavbu sítí mají násobně více předávání mezi činnostmi a zúčastněnými stranami a jejich výsledkem je zdlouhavé nasazení.

Na základě patentované sady nástrojů s cloudovým řešením, kterou poskytuje efektivní vylepšení procesu a řadu technických inovací, přináší systém Accelerated Network Build od společnosti Ericsson řešení, které uspokojuje stále rostoucí nároky obou skupin – operátorů i jejich zákazníků.

Součástí zmiňovaného řešení je také platforma Network Deployment Delivery Platform, která byla představena v září 2016 a přináší cloudová řešení pro budování nových služeb. V návaznosti na tuto platformu vznikl efektivnější dvoufázový způsob implementace, zahrnující přípravnou fázi mimo místo implementace a další jednorázovou fázi, kde jsou jednotlivé činnosti provedeny na jednom místě.

Optimalizovaný tok zásobování zkracuje čas, který je zapotřebí na místě a nástroje pro vzdálenou správu a aktivity, poskytují kontrolu nad průběhem implementace v reálném čase. To usnadňuje rychlejší výstavby sítě a odstraňuje potřebu dalších návštěv za účelem kontroly kvality.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.