Press

Historie se opakuje – Volvo XC90 vyhrálo severoamerickou soutěž „Truck of the Year“

Model XC90 automobilky Volvo Cars již podruhé obstál v silné konkurenci               a vyhrál prestižní soutěž „North American Truck of the Year“ (Severoamerický užitkový vůz roku), tentokrát vyhlášenou pro rok 2016. Původní verze Volva XC90 získala toto ocenění v roce 2003.

„North American Truck of the Year“ je jednou z několika málo severoamerických soutěží, ve kterých o výsledku rozhoduje porota nezávislých motoristických novinářů. Porota pro rok 2016, tvořená celkem 53 novináři ze Spojených států amerických a Kanady, si model XC90 zvolila jako svého vítěze vzhledem k mimořádné kombinaci inovativních technologií, špičkového komfortu, skvělé jízdní dynamiky a výjimečného designu.

„Jsme neskutečně nadšení, že si Volvo XC90 vysloužilo toto prestižní a nejrespektovanější ocenění,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car pro USA Lex Kerssemakers. „A chystáme ještě spoustu dalších věcí. Do roku 2019 automobilka Volvo kompletně obnoví celé své produktové portfolio, což znamená, že se zbrusu nové Volvo XC90 stane nejstarším vozem v našich autosalonech.“

Modulární přístup

Základem vývoje nových produktových řad, které budou tvořeny velkými a středními vozy, je modulární platforma SPA společnosti Volvo Cars. Flexibilita a stavebnicový princip této platformy automobilce umožňují navrhovat nové vozy tak, aby byly současně vhodné pro elektrifikaci, hybridní pohon i konvenční spalovací agregáty. Společnost vyvinula také menší verzi této platformy pojmenovanou CMA (kompaktní modulární architektura), na jejímž základě budou postaveny budoucí modely řady 40.

Pohon Twin Engine jako spojení efektivity a výkonu

Volvo XC90 je vybaveno celou řadou inovativních technologií, jejichž smyslem je usnadnit život a zpříjemnit cestování nejen řidičům, ale i zbytku posádky. Kromě průkopnické role v zavedení zcela nové designové strategie legendární švédské značky se nové Volvo XC90 stalo také prvním vozem, který může být poháněn prvotřídním plug-in hybridním agregátem T8 Twin Engine, který představuje špičku ve třídě sedmimístných vozů. Motor T8 Twin Engine nabízí spojení mimořádného výkonu a extrémní efektivity, které v segmentu luxusních SUV nemá obdoby.

Konektivita

Pokud jde o interiér, Volvo XC90 nastavuje svým inspirativním přístupem, v němž se snoubí progresivní design a využití přírodních materiálů, nový standard. Srdcem palubní desky je dotykový displej v provedení tabletu, který umožňuje pracovat s celou řadou vlastních aplikací a služeb, přičemž prostřednictvím rozhraní Apple Car Play umožňuje využívat také funkce smartphonu. Nejvyšší verze audiosystému je vybavena soustavou reproduktorů Bowers & Wilkins s typickým výškovým reproduktorem s technologií „on top“, který v luxusním segmentu znamená svěží přístup.

Volvo – bezpečnost jako standard

Podle svého zvyku představila automobilka Volvo i s modelem XC90 celosvětové bezpečnostní novinky, které se staly součástí jeho standardní výbavy. City Safety, jak je pojmenována sada bezpečnostních systémů s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou, nabízí řidiči podporu v široké škále různých scénářů včetně potenciální srážky s jinými vozidly, chodci nebo cyklisty, a to bez ohledu na to, zda je den, či noc.

Model XC90 byl prvním volvem, v němž byla představena funkce semiautonomního řízení v nízkých rychlostech zvaná asistent pro jízdu v kolonách. Rozsah této funkce byl v novém Volvu S90 rozšířen až do dálniční rychlosti 130 km/h. Vedoucí pozice automobilky Volvo v oblasti bezpečnosti jí umožňuje postupně zavádět do svých vozů systémy autonomního řízení a splnit svůj závazek, podle nějž by počínaje rokem 2020 neměl být v nových automobilech Volvo nikdo usmrcen ani vážně zraněn.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.