Press

IoT Akcelerátor od Ericssonu nastartuje průmysl

Společnost Ericsson představila nový IoT Akcelerátor kombinující IoT platformu se službami a úložištěm aplikací, kde se zákazníci z oblastí jako veřejná bezpečnost a služby, doprava nebo koncept chytrých měst mohou rychle a efektivně propojit s partnery a následně získat investice a realizovat své nápady. IoT Akcelerátor umožní vyvinout  a implementovat nová IoT řešení a současně překonat bariéry spojené s cenou a komplexitou tohoto procesu. 

Tempo, jakým se rozvíjí a mění oblast IoT je nezastavitelné, v současné době existuje na 50 milionů chytrých zařízení umožňujících implementaci platformy vyvinuté a spravované společností Ericsson. IoT Akcelerátor umožní zákazníkům využít příležitosti, které nabízí oblast IoT a najít rychlé řešení integrovatelné do stávajícího systému, čímž dojde k minimalizaci nákladů. 

IoT platforma si poradí se správou dat, fakturací, správou zařízení, správou konektivity i  s analýzami. Akcelerátor bude využívat cloudový systém a softwarové řešení Ericssonu včetně podpory NB-IoT, LTE Cat-M1 a EC-GSM-IoT. Nabídka bude využívat kompletní portfolio služeb společnosti Ericsson od počátečního nastavení, přes obchodní poradenství, vývoj  a údržbu aplikací až po systémové integrace. Nabídka zahrnuje také propojení s úložištěm aplikací,což umožňuje společnostem vývoj řešení v blízké spolupráci s ekosystémem partnerů i s jejich zákazníky.

Úspěšné zapojení zákazníků vyžaduje schopnost adaptace na lokální preference, dodržování specifických regionálních regulatorních požadavků a požadavků odvětví. Je tedy třeba přicházet s řešeními, která jsou rychle aplikovatelná na trh. Z tohoto důvodu bude Ericsson IoT Akcelerátor podporovat lokální centra, která se pak budou podílet na globálním řízení. ”Věříme, že organizacím umožníme propojit osoby, zařízení a propojené produkty co nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem,” říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson. 

Příkladem konceptu založeném na aplikaci IoT Akcelerátoru je například systém veřejné dopravy a propojených autobusů ve městě Kigali ve Rwandě. Operátoři monitorují jednotlivé jízdní řády, což umožňuje přizpůsobit trasu autobusu aktuální dopravní situaci na silnicích nebo dle uzavírek, aby byla cesta co nejrychlejší a nejefektivnější. Zároveň je možné poskytovat cestujícím přesné informace o tom, kde se autobus nachází a kdy dorazí do stanice. Toto řešení je poskytováno skrze cloud a je kompletně řízeno a udržováno společností Ericsson a jejími partnery. IoT Akcelerátor bude globálně dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2016.

Více informací najdete ZDE.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.