Press

Již sto tisíc vozů Volvo se dočkalo vylepšení prostřednictvím optimalizace Polestar

Polestar, výkonnostní značka automobilky Volvo Cars, překročila hranici sta tisíc výkonových optimalizací vozů Volvo, které byly od představení programu provedeny po celém světě. Uvedeného milníku se podařilo docílit po dosud nejprudším zvýšení prodeje, k němuž došlo v prvních pěti měsících roku 2017, kdy se prodalo přes 12 000 optimalizací. Ve srovnání s loňským rokem se jedná o nárůst o více než 30 %. V České republice je nyní možné pořídit optimalizaci Polestar do některých vozů za zvýhodněnou cenu.

 Klíčovým faktorem tohoto nárůstu je vysoká poptávka po poslední generaci optimalizace Polestar pro pohonné agregáty Drive-E automobilky Volvo Cars, přičemž bude od července letošního roku k dispozici optimalizace také pro nové Volvo XC60.

„Pro značku Polestar se jedná o důležitý milník a zároveň také o důkaz rostoucího zájmu na výkon orientovaných zákazníků Volvo z celého světa o naše produkty,“ uvedl Johan Lindqvist, ředitel globálního prodeje ve společnosti Polestar. „Z hlediska prodeje se nacházíme na cestě k našemu dosud nejvydařenějšímu roku a co nevidět se chystáme představit nové vzrušující produkty.“

Nejpopulárnějším modelem je z hlediska optimalizace výkonu Volvo XC60, které je těsně následováno modely XC90 a V60. Pokud jde o objem prodeje, třemi nejúspěšnějšími trhy jsou Čína, Švédsko a Spojené státy americké.

Poslední generace výkonové optimalizace Polestar má u vozů Volvo s novými pohonnými jednotkami vliv na pět klíčových oblastí, kterými jsou výkon / točivý moment motoru, odezva škrticí klapky, rychlost řazení převodových stupňů, přidržení zařazené rychlosti v zatáčce a citlivost na zavírání škrticí klapky. Smyslem provedených změn je na základě zkušeností stáje Cyan Racing, která absolvovala tisíce kol na závodních okruzích celého světa a je partnerem značky Polestar v oblasti motorsportu, zajistit vozům Volvo ještě lepší 

výkonové vlastnosti a jejich řidičům intenzivnější jízdní zážitek.

Právě pro tyto vozy byla nyní v České republice upravena cena softwarové optimalizace Polestar na 24 993 Kč vč. DPH. Konkrétně se změna týká vozů od modelového roku 2015 disponujících novou generací čtyřválcových pohonných jednotek Drive-E ve spojení s osmistupňovou automatickou, respektive šestistupňovou manuální převodovkou.

Žádná z úprav provedených v rámci originální SW optimalizace výkonu Polestar neznamená změny z hlediska deklarovaných emisí, spotřeby paliva, servisních intervalů a záručních podmínek automobilky Volvo. Úprava je samozřejmě homologovaná a zapisuje se do ORV (technického průkazu) vozidla. Vozy s optimalizací Polestar se tak stávají žádanějšími i jako ojeté.      

Bližší informace o optimalizaci Polestar získáte na stránkách: www.polestar.com/cz/

Značka Polestar

Polestar je značkou zaměřující se na stavění vysoce výkonných vozů Volvo. Značka byla původně zavedena společností Polestar Racing, která je nyní známa pod názvem Cyan Racing. Značka Polestar se zrodila jako výsledek touhy konstruktérů závodních automobilů zjistit, jakým způsobem lze využít technologie stojící za úspěšnými vozy, které v té době měly na svém účtu již několik mistrovských titulů, ke zvýšení výkonu silničních vozů Volvo určených pro každodenní ježdění na všech silnicích a za všech podmínek. K představení prvního výkonného silničního konceptu došlo v roce 2010 a první vysoce výkonné vozy postavené na základě modelů Volvo S60 a V60 byly vyrobeny v roce 2012. V roce 2015 byla společnost Polestar Performance odkoupena automobilkou Volvo. Dnes se pod značkou Polestar vyrábějí modely S60 a V60 Polestar disponující výkonem 367 koní, které se mohou oproti svým standardním variantám pochlubit více než 250 různými zlepšeními. Polestar mimoto nabízí v sadách nebo jednotlivě díly určené ke zvýšení výkonu a software pro optimalizaci výkonu pro stávající modely Volvo.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.