Press

Kolo pro každé handicapované dítě: Lindab zahájil dlouhodobou spolupráci s organizací Černí koně

Lindab (přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky a dalších stavebních komponent z tenkostěnné oceli, lehkých střešních krytin, fasádních a okapových systémů) rozšiřuje v ČR své aktivity v oblasti společenské zodpovědnosti. Vstupuje do spolupráce s organizací Černí koně, která se zaměřuje na sociální rehabilitaci tělesně postižených se snahou rozšiřovat jejich možnosti pro volnočasové aktivity. Lindab bude dlouhodobě podporovat její projekt pro handicapované děti Vítr ve vlasech, jehož cílem je, aby každé handicapované dítě se zájmem o cyklistiku získalo své vlastní speciální kolo na ruční pohon – handbike. 

„Navzdory osvětě se stále ještě setkáváme s předsudky a bariérami, které si k životu handicapovaných vytvořila většinová společnost. Právě k jejich boření bychom chtěli přispět. Projekt Vítr ve vlasech je nám o to bližší, že mnoho našich zaměstnanců velmi rádo jezdí na kole a svou vášní pro cyklistiku tak může podpořit dobrou věc,“ uvedl Michal Klimovič, jednatel Lindabu v České republice. „S organizací Černí koně chceme spolupracovat dlouhodobě a pomáhat jí jak v oblasti finanční, tak i jinak: například dobrovolnickou pomocí při jejích akcích či začleněním cyklotrenažérů s možností najíždět kilometry a vydělávat na handbiky při našich firemních dnech. Handbiky bychom chtěli v budoucnu pořizovat nejen pro handicapované děti, ale i pro rehabilitační centra a ozdravovny,“ doplňuje Michal Klimovič. 

Svůj závazek již Lindab začal naplňovat konkrétními činy. Za každý ujetý kilometr se načítá 10 Kč na konto, z něhož bude Lindab pořizovat handbiky pro handicapované děti. Již na své první skupinové vyjížďce na Okoř cyklisté z Lindabu tímto způsobem vydělali 4 500 Kč. Vedle toho již Lindab zakoupil dva první handbiky, které dětem předá 29. května na pražské Ladronce. Ta se od 9.30 do 12.30 hod. stane dějištěm jednoho z dílů letošního turné Černých koní. Akce je určena především pro žáky základních škol a chystá se na ni bohatý doprovodný program, při němž si zájemci budou moci mimo jiné vyzkoušet jízdu na trenažéru handbike či na invalidním vozíku.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.