Press

Koncepční interiér pro Volvo S90 Excellence je uměleckým dílem

Automobilka Volvo Cars odhalila své unikátní umělecké dílo vycházející z interiéru nové limuzíny Volvo S90 Excellence, která představuje tu nejvyšší a nejluxusněji vybavenou variantu modelu S90.

Tento model interiéru je jasnou ukázkou toho, jak může koncept Lounge Console vypadat v novém Volvu S90 Excellence, přičemž současně demonstruje závazek společnosti Volvo Cars poskytnout svým zákazníkům nová vzrušující řešení v duchu progresivního luxusu. 

„Při uvedení našeho konceptu Lounge Console pro Volvo XC90 jsme získali tak pozitivní zpětnou vazbu, že jsme tento koncept chtěli při vytváření interiéru Volva S90 Excellence přiblížit zas o něco blíže realitě. Prostřednictvím tohoto interiéru jsme chtěli vytvořit skutečný umělecký kousek. Proto jsme vzali několik původních konceptů a přivedli jsme je k životu,“ uvedl viceprezident oddělení pro design interiéru ve společnosti Volvo Cars Robin Page. 

Začneme-li odzadu, zde designérský tým společnosti Volvo Cars navrhl to nejkomfortnější možné posezení. Pohodlí cestujících zvýšil prostřednictvím ovládacího panelu pro funkce, jako jsou vyhřívání/chlazení držáku nápojů, audiosystém, masážní funkce a velký multimediální displej. 

V zadní středové loketní opěrce je integrována chladicí jednotka s držáky nápojů, jejichž součástí jsou dvě ručně broušené křišťálové sklenky proslulé švédské značky Orrefors.

„Jedním z klíčových momentů je odstranění sedadla předního spolujezdce. To jsme dali pryč, abychom cestujícímu vzadu poskytli neomezený výhled dopředu a pocit prostoru a světla.

 Bezprostředním výsledkem je velmi uklidňující atmosféra vhodná pro relaxaci,“ řekl Robin Page.

Koncept Lounge Console pro Volvo S90 Excellence nabízí tři komfortní alternativy: mobilní pracovní prostor s výklopným pracovním stolkem a velkým displejem například pro kontrolu e-mailů nebo pořádání videokonferencí; čistě zábavní režim, který umožní kupříkladu sledovat poslední díly seriálů na Netflixu, a v neposlední řadě také ryze relaxační režim, který umožňuje sklopit sedadlo, položit si nohy na vyhřívanou opěrku a vychutnávat si nápoj vychlazený v palubní ledničce.

„Ve společnosti Volvo Cars děláme věci jinak – a vždy tomu tak bylo. Díky našemu osobitému přístupu k designu interiéru můžeme pasažérům dopřát luxusní a velmi uklidňující způsob cestování. Kouzlo skandinávského designu spočívá především ve schopnosti zlepšovat kvalitu života a přesně v tom automobilka Volvo vyniká,“ prohlásil Thomas Ingenlath, senior viceprezident oddělení designu ve společnosti Volvo Car Group.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.