Press

NIBE SPOUŠTÍ NOVÝ WEB A APLIKACI NIBE SERVIS

Společnost NIBE Energy Systems CZ, která je výhradním dodavatelem kvalitních švédských tepelných čerpadel NIBE do České republiky a na Slovensko, představuje dvě novinky. První z nich je vizuálně i obsahově inovovaný web www.nibe.cz se zcela novou partnerskou sekcí pro odborníky pracujícími s produkty NIBE. Druhou je speciální aplikace do mobilních telefonů a tabletů NIBE Servis pro rozeznávání chybových hlášení tepelných čerpadel. Ta bude sloužit majitelům i servisním technikům a instalatérům při vyhledávání příčin možné poruchy a k jejímu rychlému odstranění.

Přehledná servisní aplikace pro mobily a tablety

Pokud se při prvním startu tepelného čerpadla NIBE nebo v průběhu jeho provozu objeví chybové hlášení o momentální poruše, díky aplikaci NIBE Servis může majitel i servisní technik obratem na svém chytrém telefonu či tabletu zjistit, o jakou závadu se jedná, a přečíst si radu k jejímu odstranění. „NIBE Servis je praktická pomůcka pro všechny servisní techniky a instalatéry, kteří pracují s energeticky úspornými tepelnými čerpadly NIBE. Tato aplikace byla navržena, aby usnadnila vyhledávání příčiny závady, která se objeví například při uvádění zařízení do provozu, a následně doporučila vhodná řešení vzniklé situace. Ta jsou přehledně zpracována podle praktických poznatků, které naši technici získali při skutečném odstraňování poruch nahlášených uživateli. Databázi chybových hlášení plánujeme nadále podle potřeby rozšiřovat,” popisuje smysl aplikace Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ. NIBE Servis je určena pro nejrozšířenější platformy mobilních zařízení – Android, Windows a iOS. Pokud má uživatel k dispozici připojení k internetu, dojde při spuštění aplikace automaticky k aktualizaci seznamu chybových kódů. V opačném případě pracuje aplikace s poslední verzí databáze v tzv. off-line režimu. Tak je umožněno její plné využití i v místech bez signálu nebo mimo dosah sítě Wi-Fi. V aplikaci je možné vyhledat vysvětlení všech poruchových kódů pro většinu tepelných čerpadel NIBE a zároveň obsahuje kódy informativních sdělení. Ta se v případě aktivního stavu zobrazují v menu jako ‚provozní informace’, nebo si je uživatel může prohlédnout pomocí služby NIBE Uplink, která umožňuje ovládání tepelného čerpadla přes internet.

Ventilační tepelné čerpadlo NIBE F750 je kompatibilní s aplikací NIBE Servis

Na novém webu vše přehledněji

Aplikace NIBE Servis je rovněž součástí partnerské sekce pro odborníky, která se nachází na inovovaném webu www.nibe.cz. Kromě ní jsou zde nahrány nejdůležitější podklady pro projektanty, elektroschémata a hydraulická schémata, produktové, servisní a technické informace nebo dokumenty ze školení. „Internetové stránky jsme více přiblížili současným trendům a učinili je uživatelsky přívětivější, čímž výrazně získaly na přehlednosti. Zásadní úpravou také je, že jsou nyní uzpůsobené i pro prohlížení na tabletech a chytrých telefonech. Nová klientská sekce webu pak přináší odborným partnerům několik významných novinek, které jim podstatně ulehčí práci a umožní jim nalézt vše potřebné na jednom místě bez složitého vyhledávání. Materiály jsou přístupné pro všechny registrované, kteří se chtějí seznámit s naším sortimentem, zásadami správné instalace tepelných čerpadel NIBE nebo potřebují ke své práci znát jejich technické detaily. Zájemci se zde mohou navíc přihlásit na odborné školení nebo si zvolit vhodnou výkonovou velikost tepelného čerpadla NIBE pomocí simulačního programu NIBE DIM,” vysvětluje výhody inovovaného webu Jiří Sedláček.

 

Aplikaci NIBE Servis si zájemci mohou stáhnout zde:
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nausus.nibe
Windows https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/nibe-servis/9nblggh6j6qs
Apple https://itunes.apple.com/us/app/nibe-servis/id1062510403?l=cs&ls=1&mt=8

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.