Press

Plzeňský Prazdroj převzal poslední vozidlo Volvo FL z celkového letošního počtu 90 kusů.

Tento týden bylo předáno poslední vozidlo Volvo FL společnosti Plzeňský Prazdroj a tím byla dovršena rekordní letošní zakázka čítající 90 vozidel Volvo určených jak pro český, tak i slovenský trh. 

V roce 2012 se Plzeňský Prazdroj rozhodl obměnit vozový park tzv. sekundární distribuce*. Na základě výběrového řízení zvítězila společnost Volvo Group Czech Republic s vozidly Volvo FL 18t. Hlavními kritérii této zakázky bylo komplexní dopravní řešení, technické parametry, ale v neposlední řadě také ekologické aspekty.

V první objednávce se předalo 35 vozidel Volvo FLH 18t. V roce 2013 následovala objednávka 40 vozidel Volvo FL 16t určených pro převoz nápojů a 4 speciální cisternové nástavby pro rozvoz tankového piva. Následující rok bylo dodáno dalších 27 vozidel Volvo FL 16t a 12 kusů speciálních cisternových nástaveb pro rozvoz tankového piva. Největší objem vozidel však Plzeňský Prazdroj objednal letos, kdy bylo dodáno 90 vozidel (43 ks do ČR a 47 ks na Slovensko) Volvo FL5 42R s motorem D5K 210 o celkové hmotnosti 16 t, rozvor 4 400 mm pro zajištění skvělé manévrovatelnosti a ovladatelnosti v hustém městském provozu. Nápojová nástavba pro 16 a 14 paletových míst dodávala společnost OSONA Plzeň, a.s. Část vozidel bylo vybaveno skládacím hydraulickým čelem BÄR. 

Aktuálně tedy Plzeňský Prazdroj využívá k rozvozu svých výrobků ve své flotile již celkem 208 vozidel VOLVO FL.  

Vozidla vynikají nízkými provozními náklady, které jsou mimo jiné garantovány šestiletými servisními smlouvami „Gold kontrakt“. Velice důležité pro úspěch Volvo Trucks při této zakázce je i skutečnost, že Volvo Group disponuje vlastní servisní sítí čítající 19 Truck Center v České a Slovenské republice, což je jistě neocenitelná deviza u flotily, která se pohybuje napříč těmito dvěma zeměmi.

Všechna tato vozidla budou rozdělena do jednotlivých distribučních center, odkud budou dále zajišťovat rozvoz piva ke koncovým zákazníkům. Tato distribuční vozidla můžete na našich silnicích potkat s plachtami s motivy různých značek oblíbeného zlatého moku ať už je to Pilsen Urquell, Gambrinus, Velkopopovický kozel, Radegast nebo na východním Slovensku Šariš.

*koncový rozvoz piva z distribučních center k jednotlivým zákazníkům a odběratelům

 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.