Press

První „automat“ na výrobu těsnění SKF SEALJET DD 010 je nyní v Olomouci

SKF přinesla do České republiky novinku ve výrobě těsnění. Jedinečnost stroje spočívá v kompaktní kostrukci a jednoduché obsluze, což umožňuje umístění přímo v prodejním prostoru. Zákazníci tak mohou sledovat výrobu těsnění, které si právě objednali. 

V tuto chvíli je již první stroj SKF SEALJET DD 010 přístupný na pobočce Autorizovaného distributora SKF, Ložiska Vilim v Olomouci. Zákazníci si zde mohou nechat na počkání vyrobit těsnění podle specifických požadavků a sledovat přitom celý proces výroby, protože stroj je umístěný přímo na prodejním místě. Slavnostní zahájení provozu a představení stroje zákazníkům proběhlo v Olomouci 15.září 2016. 

SKF SEALJET DD 010 je výjimečný především svojí kompaktní konstrukcí s minimálními požadavky na pracovní prostor a jednoduchostí obsluhy při výrobě těsnění. Distributorům SKF poskytuje možnost vyrábět průmyslová těsnění ≤ 200 mm podle požadavků zákazníků. Obráběná těsnění s různými profily splňují nároky 80 % standardních průmyslových aplikací. Stroj je vybaven vlastním specializovaným softwarem, vysoce přesnými řeznými nástroji a využívá technologii číslicově řízeného obrábění (CNC). Nabízí tak zákazníkům u autorizovaných distributorů přístup k široké nabídce těsnicích profilů SKF, přičemž nevyžaduje profesionálního operátora, ani případné investice do výroby forem. 

„Ve střední a východní Evropě je Česká republika první zemí, kde je stroj nainstalován a v provozu. Čeští zákazníci tedy mají možnost využívat stejných výhod této novinky jako zákazníci v Německu, Rakousku a Itálii, kde jsou stroje také teprve krátce dostupné.“ říká David Poláček, obchodní ředitel SKF CZ, a.s. 

Hlavními výhodami pro zákazníky je nadstandardní dostupnost, v podstatě bez dodací lhůty, není tedy nutné udržovat skladové zásoby. Tím je pro zákazníka zaručen přístup k jedinému zdroji úplné nabídky těsnění na místě. A v neposlední řadě rozsáhlá prodejní a technická podpora společnosti SKF, kterou autorizovaní distributoři SKF poskytují.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.