Press

SKF představuje ložiska odolná proti korozi splňující nejvyšší standardy potravinářského průmyslu

Společnost SKF vyvinula novou řadu nerezových kuličkových ložisek s modrýn těsněním, která splňují požadavky Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a Evropské komise (EC). Tato ložiska jsou naplněna potravinářským mazivem registrovaným u Národní vědecké nadace (NSF) v kategorii H1. Nová řada nerezových ložisek je navržena tak, aby dále doplnila sortiment ložisek odolných proti korozi vhodných pro potravinářský průmysl.

Společnost SKF představila novou řadu ložisek pro potravinářský průmysl, která pomáhají snižovat riziko kontaminace potravin a následného stahování výrobků z trhu. Nová řada nerezových kuličkových ložisek SKF Food Line VP311 splňuje dva klíčové požadavky potravinářského průmyslu:

• Těsnění ze syntetické pryže odpovídá předpisům amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) i požadavkům Evropského společenství (ES)*. Pro snadné optické zjištění poškození těsnění má modrou barvu.

• Vysoce kvalitní plastické mazivo vhodné pro typické podmínky v potravinářství s registrací NSF v kategorii H1**

Řada Food Line obsahuje 19 standardních velikostí kuličkových ložisek z rozsáhlého sortimentu SKF s průměry od 8 do 40 mm.

„Modré těsnění i mazivo byly vyvinuty pro použití v potravinářských aplikacích,“ uvedl David Oliver, manažer pro potravinářský průmysl z SKF Europe. „Ložiska jako celek splňují nejvyšší standardy a předpisy pro manipulaci s potravinami. Toto řešení nabízí pouze SKF. Žádný z našich konkurentů nemůže nabídnout kompletní řadu nerezových kuličkových ložisek s plastickým mazivem pro potravinářský průmysl a modře zbarveným těsněním se schválením FDA a ES.

Hygienické předpisy pro manipulaci s potravinami, jako například HACCP, kladou velký důraz na bezpečnost výroby potravin. To mimo jiné znamená, že součásti používané při výrobě musí být z potravinářského hlediska bezpečné nebo alespoň zjistitelné. Podezření na přítomnost tvrdých či ostrých předmětů bývá častou příčinou stahování výrobků z trhu. Potravinářská bezpečnost a zjistitelnost jsou proto velmi důležitými vlastnostmi všech součástí používaných v blízkosti potravin. Totéž platí i pro maziva. Stále častěji se proto v celých závodech používají mazací prostředky bezpečné pro potraviny, aby se zabránilo riziku použití nevhodného plastického maziva v kritickém místě.

Nerezová kuličková ložiska SKF jsou vysoce odolná proti korozi a mohou tak snášet i intenzivní způsoby oplachování, které jsou v potravinářském průmyslu nezbytné. Jejich odolnost zvyšuje speciální těsnění, které pomáhá zadržovat mazivo a brání průniku oplachovacích kapalin.

* FDA 21CFR, část 177.2600 – Pryžové výrobky určené k opakovanému používání při výrobě, zpracování, plnění, přípravě, ošetřování, balení, přepravě nebo uchovávání potravin. Shoda s požadavky ES na celkové migrační limity dle doporučení XXI Německého institutu

pro hodnocení rizik (BfR) pro materiály kategorie 3

** Mazivo s registrací NSF v kategorii H1 (mazivo s přípustným příležitostným stykem s potravinami pro použití v oblastech s probíhajícím zpracováním potravin a v jejich blízkosti). Registrace NSF potvrzuje splnění požadavků uvedených v pokynech amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dle 21 CFR, část 178.3570. 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.