Press

Společnost Vodafone Česká republika spustila s Ericssonem VoLTE a Wi-Fi volání

Společnost Vodafone Česká republika si vybrala Ericsson (NASDAQ: ERIC) jako hlavního dodavatele technologií pro nadstavbu hlasové sítě a zahájila tak VoLTE a také službu Wi-Fi volání.

Ericsson zavedl celou škálu produktů a služeb, které umožní Vodafonu nabízet volání s vysokým rozlišením hlasu (high-definition = HD) a současně surfování přes LTE sítě, stejně jako bohatší služby pro komunikační zážitky jako jsou video hovory přes LTE.

Wi-Fi volání je důležitou součástí dodávaného řešení, které je prozatím připraveno k použití pouze na chytrých telefonech s přirozenou podporou této funkce. To znamená, že uživatelé mohou provádět pravidelné telefonní hovory přes vytáčení na telefonu. Uživatelé s chytrými telefony, které nepodporují Wi-Fi volání, si mohou stáhnout speciální Vodafone aplikaci a nakonfigurovat ji pro používání na volání přes Wi-Fi.

Petr Dvořák, viceprezident pro koncové zákazníky ve Vodafone říká: „Vodafone nabízí dostupnost hlasových služeb mimo pokrytí mobilním signálem jako první operátor v České republice v masovém měřítku. Díky volně dostupné aplikaci Wi-Fi volání mohou zákazníci Vodafonu tuto moderní službu využít na všech telefonech se systémem Android 4.0 a novějším, tedy na všech telefonech s Androidem v nabídce Vodafonu. Wi-Fi volání umožňuje spojení s libovolným telefonním číslem stejně, jako klasické volání z mobilního telefonu“

S Wi-Fi voláním mohou uživatelé používat své smartphony na komunikační služby během používání Wi-Fi připojení k internetu a využívat přitom stále jejich stávající číslo mobilního telefonu. To je výhodné hlavně v místech, kam se obtížně dostává mobilní signál – typicky v podzemních prostorech, suterénech nebo budovách se železobetonovou konstrukcí. Zařízení lze připojit přes domácí Wi-Fi sítě a automaticky také přes hlasové služby od operátora. Uživatelé mohou využívat i hlasová volání na Wi-Fi hotspotech po celém světě.

Valter D'Avino, vedoucí regionu západní a střední Evropy ve společnosti Ericsson říká: "Díky tomuto řešení bude moci Vodafone Česká republika využít jedinou hlavní síť, která bude umožňovat hned několik komunikačních služeb. Naše řešení a globální odbornost budou podporovat Vodafone v jejich poslání zajistit lepší výkon celé sítě a nabízet bezproblémové služby s nejlepší zákaznickou zkušeností."

Síť zahrnuje Ericsson IP Multimedia Subsystem (s funkcemi Call Session Control Function, Multimedia Telephony Application Server a Session Border Gateway) a Ericsson Wi-Fi Mobility Gateway, konsolidaci uživatelských dat a související profesionální služby.

V současné době existuje asi 15 milionů mobilních předplacených služeb a více než 1,2 milionu pevných telefonů v celé České republice. První LTE síť byla spuštěna v roce 2013 a LTE je k dispozici 97 % populace.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.