Press

V nové generaci vozidel Scania můžete používat systém Apple CarPlay

Scania integruje Apple CarPlay do informačního systému vozů nové generace, což umožňuje inteligentní, bezpečný a bezproblémový přístup ke všem funkcím iPhonu. Scania je mezi prvními, kdo nabízí Apple CarPlay u těžkých nákladních vozidel.

„Multimediální systém ve Scanii bude nově pracovat s Apple CarPlay, což je bezpečnější a promyšlenější způsob jakým můžete používat svůj iPhone na cestách,“ říká Björn Fahlström, viceprezident produktového managementu nákladních vozů Scania. „Apple CarPlay budou podporovat všechna vozidla od června 2017. Starší multimediální systémy ve vozech Scania lze aktualizovat, pokud podporují zadávání hlasových příkazů. Zavedením této funkce Scania nabízí ještě větší komfort obsluhy a zvýšenou bezpečnost. A to řidiči kamionů, kteří za volantem stráví spoustu času, určitě velmi ocení.” 

Funkce Apple CarPlay bude k dispozici pro zákazníky, kteří mají ve své Scanii multimediální systém se 7” dotykovým displejem (AUS4) podporující zadávání hlasových příkazů. Na zařízení od společnosti Apple musí být nainstalován operační system iOS 7 nebo novější a k multimediálnímu systému se připojuje pomocí USB kabelu. 

„Toto je další příklad toho, že Scania stále nabízí inovativní služby a funkce v nové generaci nákladních automobilů,“ říká Fahlström. „Apple CarPlay je špičkovou technologií, kterou budeme již brzy nabízet v našich vozidlech.“

 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.