Press

Volvo a Klára v roce 2017

Klára Spilková má před sebou další sezonu spolupráce se značkou Volvo.

Volvo je známé svým důrazem na kvalitu a tradici stejně jako tahem na branku. Spojení s talentovanou mladou golfistkou je proto pochopitelné: partnerství mezi nejúspěšnější českou golfistkou Klárou Spilkovou a švédskou prémiovou automobilkou trvá již sedmým rokem. Ale zatímco v prvních letech spolupráce měla tehdy mladičká sportovkyně vybraný model k dispozici pouze prostřednictvím svého týmu, po úspěšném složení řidičské zkoušky si již může veškeré jízdní kvality švédského vozu vychutnávat na vlastní kůži. Nyní jezdí v SUV XC90. Vybrala si stříbrnou metalízu s motorem D5 ve verzi Inscription a s největším modelem od Volva je prý po všech stránkách spokojená. 

V rámci spolupráce se Klára pravidelně účastní golfových akademií a turnajů pořádaných značkou Volvo. Kvality své hry předvede a účastníkům akademie poradí, jak vylepšit svůj golfový um i v letošní sezoně. 

Tu loňskou sama golfistka pro magazín GolfDigest zhodnotila: „Nebyl to nejtěžší rok, ale byl určitě nejzajímavější. Sezona se vlastně naplno rozjela až na konci roku, kdy se začalo opravdu hrát v tempu a sama jsem už věděla, že jsem zase na dobré cestě. Až to mě dokázalo uklidnit a začalo to být vidět také na výsledcích.“ 

Uplynulý rok, který byl co do pravidelnosti turnajů pro Kláru hodně nevyvážený, obohatila navíc během léta po více než století obnovená účast golfu na olympijských hrách. Klára, která se do Ria úspěšně kvalifikovala, na olympijskou atmosféru vzpomíná s nadšením, přestože místní podnebné podmínky jí hru nikterak neulehčily. „Na ten úžasný pocit, když jsme vstupovali na stadion při zahájení olympiády v Riu, nikdy nezapomenu,“ říká a dodává: „Myslím, že olympijský golf potřebuje čas, aby se stal vrcholem sezony, ale pro nás, kteří jsme tam byli, rozhodně už vrcholem je.“ 

Rok 2016 je každopádně již za ní, stejně jako oslava jejích 22. narozenin, kterou úspěšné sportovkyni uspořádal v Průhonicích její partner, Volvo Car Czech Republic, s. r. o. – s upřímnými gratulacemi a jako tradičně „golfovým“ dortem.

Klára předvedla, že toho i pod tlakem dokáže zvládnout opravdu hodně. Vedle účasti na LOH a podepsání kontraktu s mezinárodním gigantem KPMG v loňském roce především obhájila členství na Ladies European Tour a svými konečnými výsledky potvrdila, že patří mezi evropskou profesionální elitu. 

Šanci prokázat, že má ve své budoucí kariéře na čem stavět, dostane Klára hned v březnu, kdy se chystá na turnaj LET Access Series. Nejen na něj, ale vůbec na celou svou sedmou sezonu v Ladies European Tour a další tour bude od jara pilně trénovat na soustředění v Thajsku. Ale ani do té doby nezahálí: přípravy na letošní profesní rok již odstartovala intenzivním silovým tréninkem. 

Volvo i v roce 2017 svou ambasadorku podpoří, aby nabyté zkušenosti v nadcházející sezoně co nejlépe zúročila. 

 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.