Press

Volvo partnerem Architecture Week Praha 2016

Mezinárodní festival architektury a urbanismu Architecture Week Praha 2016, který v české metropoli probíhá právě v těchto dnech, slaví letos kulaté jubileum. Oficiálním dopravcem jeho desátého ročníku se stala značka Volvo. 

Festival každoročně hostí špičkové architekty, projektanty a urbanisty, a mapuje současné vrcholné architektonické a architektonicko-dopravní projekty z celého světa včetně České republiky. Jeho hlavním tématem je koncept organických měst – Organic City: (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj. K takovým městům patří i automobily budoucnosti: vysoce výkonné, s intuitivním ovládáním, minimálními emisemi a umožňující jízdu v hybridním režimu.

A právě jeden takový představil partner festivalu, výrobce prémiových osobních automobilů Volvo. Plug-in hybrid Volvo XC90 T8 Twin Engine je se svým dvoulitrovým čtyřválcovým motorem pod kapotou a neuvěřitelně nízkými emisemi CO2 49 g/km tím nejvýkonnějším a nejčistším SUV na světě. V čistě elektrickém režimu nabízí dojezd 43 kilometrů, zrychlení z 0 na 100 km/h během 5,6 vteřiny a kombinovaný výkon 407 koní – to vše v plnohodnotné sedmimístné konfiguraci.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.