Press

Volvo partnerem Nobel Media

Volvo: Podporujeme lidskou touhu po objevování. Společnost Volvo Cars vždy patřila k organizacím, které nejen hledí do budoucnosti, ale pro její kvalitu jsou ochotny také tvrdě pracovat. Na tomto svém cíli také spolupracuje s řadou obdobně smýšlejících institucí a podniků.

Nejnovějším z partnerství, která v této oblasti uzavřela, je spolupráce s institucí Nobel Media a stala se oficiálním mezinárodním automobilovým partnerem organizace zajišťující udělování Nobelovy ceny.

„Společnost Volvo Cars věří v technologie sloužící ku prospěchu lidem, stejně jako Nobel Media věří ve vědu, která pomáhá udělat svět lepším,“ vysvětlil základ spojení těchto dvou švédských institucí senior viceprezident pro strategii, postavení značky a maloobchod ve společnosti Volvo Cars Björn Annwall.

Volvo bude společnosti Nobel Media pomáhat v mnoha praktických směrech. Jedním ze způsobů její pomoci je poskytnutí třiceti vozů (jedná se o modely XC90 a S90) pro přepravu laureátů Nobelovy ceny a VIP osobností během Nobelova týdne ve Stockholmu. Jako oficiální automobilový partner bude společnost Volvo Cars zajišťovat také přepravu předních akademiků a dalších VIP osobností účinkujících na konferencích a dalších událostech, které bude společnost Nobel Media pořádat po celém světě, a to včetně indické Nobel Prize Series a události Nobel Prize Dailogue, která se bude konat v roce 2017 v Japonsku. Mimoto bude Volvo Cars propagovat tuto spolupráci také prostřednictvím sociálních sítí a dalších iniciativ. 

„Nobelovu cenu si zaslouží ti, kteří pro lidstvo vykonali něco opravdu velkého,“ prohlásil Björn Annwall. „Jedná se o cenu, jejímž smyslem je podpořit vědu, znalosti, mír a další úspěchy na akademickém poli a zároveň zajistit oceněným celosvětové uznání. Jsme hrdí a cítíme se poctěni, že se můžeme podílet na propagaci tohoto poselství.“

Oficiálními vozy Nobelova týdne 2016 se staly vozy Volvo XC90 Inscription a Volvo S90 Inscription coby spojení skandinávské tradice s celosvětovým významem. „Mezi základní hodnoty, které automobilka Volvo vyznává, je hrdě se hlásit ke svému skandinávského původu a zároveň být skutečně globální. To souzní s podstatou organizace Nobel Media,“ uvedl Björn Annwall. „Od prvního předávání v roce 1901 oslavila Nobelova cena mimořádné globální úspěchy v oblastech, jako jsou literatura, věda a mír. A automobilka Volvo Cars se již od svého založení může pochlubit globálním přístupem. Avizované partnerství tak může pomoci zviditelnit značku Volvo v zemích, kde dosud není příliš známá. Mezi tyto země patří například Indie, kde se bude v roce 2017 konat zmíněná událost Nobel Prize Series, která svede dohromady laureáty, akademiky a lídry velkých korporací.“ 

Podle společnosti Volvo Cars přispěje tato spolupráce ke zvýšení úrovně nových absolventů, kteří do společnosti nastoupí. „Chceme inspirovat ty nejlepší studenty, aby se připojili ke společnosti Volvo Cars.

Toto partnerství nám pomůže upevnit náš vztah s akademiky a se špičkovými univerzitami a zároveň také zaujmout ty nejnadanější absolventy z celého světa,“ dodal Björn Annwall.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.