Press

Volvo partnerem výstavy Pixar – 30 let animace

Volvo partnerem výstavy Pixar – 30 let animace

George Lucas, Steve Jobs, John Lasseter… Jména, která se pojí s počátky nejslavnějšího animačního studia na světě – Pixaru. Jeho historii i současnost nyní mohou prostudovat návštěvníci velkolepé výstavy Pixar – 30 let animace. Tu do 26. května hostí Křižíkovy pavilony na holešovickém výstavišti a jejím partnerem je Volvo Car Czech Republic.

Putovní výstava, kterou v Česku zajišťuje společnost Art Movement, nechá návštěvníky nahlédnout pod pokličku tvorby nejlepších animátorů planety včetně Čecha Jana Pinkavy, autora prvního „lidského“ hlavního hrdiny z dílny Pixaru. Odvypráví příběh vzniku animovaných ikon a představí originální návrhy a postupy, které během tří desetiletí vývoje a tvrdé dřiny přivedly malou skupinu nadšenců až k nejslavnějšímu animačnímu studiu planety. Čeští fanoušci uvidí v rámci interaktivní expozice stovky originálních skic slavných postaviček. Projdou celkovou historií studia, která je spjata mimo jiné s takovými osobnostmi, jako jsou George Lucas nebo Steve Jobs, a zjistí, jak animovaný film vzniká a co všechno předchází tomu, než příběh ožije na plátnech kin.

Partnerem výstavy, která nabízí výpravu do animovaného světa fantazie, je český importér prémiových vozů Volvo – Volvo Car Czech Republic.

www.pixarexhibition.czwww.volvocars.cz

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.