Press

Volvo V90 získalo bronz v anketě Auto roku 2017 a ocenění Technická inovace roku

V úterý 14. března proběhl v Kongresovém sále Clarion Congress Hotelu Prague slavnostní galavečer během nějž byly vyhlášeny nejlepší vozy a značky v hlavní kategorii i doplňujících soutěžích letošního 23. ročníku ankety.
 
Nejlepší vozy volila odborná motoristická porota a její body byly doplněny o verdikt veřejnosti, která hlasovala prostřednictvím oficiální internetové stránky ankety www.autoroku.cz.
 
Nový model kombi Volvo V90 zabodoval hned dvakrát. Na stupních vítězů se umístil coby třetí nejlepší „Auto roku 2017“, tedy v hlavní kategorii ankety. Současně získalo ocenění Technická inovace roku semiautonomní řízení Volvo Pilot Assist, jež je součástí standardní bezpečnostní výbavy nejen ve zmíněném kombi V90, ale ve všech nových modelech nejvyšší řady 90. Ceny převzala generální ředitelka Volvo Car Czech
Republic, s. r. o., Šárka Heyna Fuchsová, která při závěrečném ceremoniálu zmínila i skvělé výsledky vítězného modelu v bezpečnostních testech jakožto další potvrzení nepřetržitého směřování k Vizi 2020 – roku, od nějž by ve vozech švédské značky nemělo docházet k fatálním nehodám.
 
Volvo V90 dokazuje, že je švédská automobilka etalonem mezi výrobci vozů kombi plným právem. Legendární kombíky skandinávské značky získaly s příchodem tohoto modelu zcela nový rozměr. Kultivovaná elegance, prvotřídní komfort a brilantní jízdní vlastnosti – Volvo V90 vymezuje novou definici vozů kombi. Dosud nejdelší model švédské značky není jen praktický. Jeho interiér s dokonale zpracovanými, převážně přírodními materiály připomíná typický skandinávský obývací pokoj. Kombi V90 je rovněž přehlídkou nejvyspělejších technologií a samozřejmostí se již stala nabídka nejkomplexnější standardní bezpečnostní výbavy na trhu. Ta zde mimo jiné zahrnuje rozšíření systému Volvo City Safety o poprvé použitý systém detekce velkých zvířat a systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky.
Asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist, oceněný v anketě, jsou pro řidiče při únavné jízdě hustou dopravou a čekání v silničních zácpách vítaným pomocníkem. Tato technologie jim pomáhá zachovávat požadovaný odstup od předchozího vozidla a pomocí jemných zásahů do řízení udržuje vůz vyrovnaný ve středu jízdního pruhu.
 
Již v předchozích ročnících ankety si značka Volvo odnesla několik cen, například za nové SUV Volvo XC90 či další inovativní technologické prvenství – airbag pro chodce.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.