Press

YIT spustila prodej bytů z nového projektu Aalto Cibulka

Developerská společnosti YIT zahájila 1. května prodej více než 200 nízkoenergetických bytů v rámci nového projektu Aalto Cibulka. Ten vznikne v Praze 5 přímo u přírodního parku Košíře – Motol. Nabídku bydlení ve finském stylu doplní také komerční prostory pro drobné obchody a služby. Zahájení výstavby YIT plánuje na podzim 2017 a předpokládané dokončení zhruba do dvou let. 

„Aalto Cibulka je jednou z nových akvizic, které se nám v lednu podařilo uzavřít. Již probíhající výstavbu v Hloubětíně, na Smíchově a Zličíně tak rozšiřujeme o další atraktivní lokalitu na pražském rezidenčním trhu,“ uvádí jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák a dodává: „projekt má díky svému umístění obrovský potenciál poskytnout budoucím obyvatelům klidné bydlení v přírodě s výbornou dostupností do centra.“ 

Na místě bývalého brownfieldu vyroste dům ve tvaru vlnovky se sedmi samostatnými vchody. Zahrnuje více než 200 bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech od 29 m2 do 156 m2. Všechny budou disponovat terasami nebo balkony, na jižní straně směřujícími do zalesněné oblasti přírodního parku. Přízemní jednotky budou doplněné o předzahrádky. Severní straně budovy budou u vybraných bytů vévodit celoprosklené balkony podle finského vzoru, ve kterých si rezidenti mohou zřídit útulné zimní zahrady. V nejvyšším patře se počítá s výstavbou penthousů se samostatným odděleným vstupem a rozsáhlými terasami nabízejícími jedinečné výhledy do okolí. Vzhledem k finské tradici a kultuře bude možné ve větších bytech na přání klienta začlenit i saunu. 

Aalto Cibulka – na vlně finského bydlení

Koncepce stavby je inspirována vlnou / vlnovkou, která se ve finštině řekne „aalto“ a dala tak projektu jméno. Dlouhá zvlněná linie objektu bude ze stran postupně výškově gradovat směrem do středu – z krajních šesti podlaží na středových sedm. Tvar vlnovky připomíná zvlněné břehy finských jezer. Tento prvek se proto promítne do samotného řešení společného venkovního prostranství, jehož dominantou budou finská jezírka a okrasná vodní plocha. Chybět nebude ani relaxační zázemí a komunikace pro pěší lemovaná hustou výsadbou stromů a keřů. Do budoucna developer plánuje v sousedství novostavby i přestavbu původní industriální budovy na převážně bytový dům s atypickými a architektonicky unikátními byty. Přízemí objektu bude vyhrazeno komerčním prostorám pro obchody a služby.

Bytový komplex Aalto Cibulka vznikne v příjemném a tichém prostředí v těsné blízkosti přírodní památky Vidoule a rozsáhlého parku. I z tohoto důvodu společnost YIT projekt koncipuje jako uzavřený areál s naprostým vyloučením automobilové dopravy, která bude svedena výhradně do podzemních garáží. V docházkové vzdálenosti se nachází základní škola a autobusová zastávka. Cesta do centra Smíchova s obchody a službami zabere necelou čtvrthodinu času, stejně tak cesta do nákupní zóny na Zličíně.

 

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.