Press

Zlatan Ibrahimović dává ve filmu o novém Volvu V90 sbohem švédskému národnímu fotbalovému týmu

Když jedna éra končí, druhá začíná. A přesně tak je tomu i ve spotu o novém Volvu V90, v němž se Zlatan Ibrahimović loučí se švédským národním fotbalovým týmem.

Po patnácti letech, kdy reprezentoval Švédsko v národním fotbalovém týmu, poděkoval týmový kapitán Zlatan Ibrahimović své obrovské základně fanoušků a oznámil, že odehrál svůj poslední zápas ve žlutém dresu. Tento moment je zachycen v novém filmu společnosti Volvo Cars, ve kterém můžete sledovat také Zlatanovu cestu zpět do Švédska.

Zlatan a jeho rodina zde v novém Volvu V90 absolvují emotivní jízdu, v rámci níž vzpomínají na vzestupy a pády jeho kariéry, přičemž se vracejí až na místo, kde to všechno začalo – do drsné čtvrti Rosengård města Malmö.

„Práce na tomto filmu byla velmi emotivní, ale nastal čas, abych pověsil svůj dres na hřebík a předal štafetu další generaci. Beru to tak, že musím hledět dopředu, a ne se ohlížet zpátky. Právě začíná nová cesta – pro mě i pro Volvo,“ prohlásil Zlatan Ibrahimović.

Zlatanova fotbalová dráha odstartovala na konci devadesátých let v klubu Malmö FF. Záhy podepsal švédský útočník smlouvu s fotbalovým klubem Ajax, kde začala jeho hvězdná mezinárodní kariéra, během níž působil v nejvyšších ligách Itálie, Francie a Španělska, kde hrál za kluby, jako jsou Paris St-Germain, Barcelona, Juventus, Inter Milan a AC Milan.

„Je nám velkou ctí, že jsme měli příležitost sdílet se Zlatanem tyto velmi osobní momenty jeho života i kariéry. Je to velmi významný zástupce Švédska, který se dokázal proslavit po celém světě a ukázal, jak to vypadá, když je člověk hrdý na své hodnoty a na svůj původ,“ uvedl Anders Gustafsson, senior viceprezident společnosti Volvo Car Group pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Zlatan se mimo jiné stal v rekordním počtu případů nejlepším švédským hráčem oceněným cenou Guldbollen (Zlatý míč), kterou získal dokonce v devíti po sobě jdoucích letech 2007 až 2015. Nyní mu skončila smlouva s pařížským klubem Paris St-Germain a on je podle posledních zpráv kousek od podepsání smlouvy s jiným špičkovým klubem.

Po předchozím úspěchu prvního filmu o Volvu a Zlatanovi, který se jmenoval Prolog, složil světově proslulý držitel Oscara  Hans Zimmer skladbu i pro druhý film, nazvaný Epilog, v němž jeden příběh končí, aby mohl začít druhý.

 

BACK

Register newsletter

Get to know about Nordic Chamber, our press releases and all news, straight to your inbox.